Festival fantastike – Jugoslovenska kinoteka i Beokon

Povratak u bioskop 2 - Jugoslovenska kinoteka i Beokon

Datum/Vreme
17/04/2015 - 23/04/2015
Celodnevni događaj

Lokacija
Muzej Jugoslovenske kinoteke

Kategorija


PROGRAM

Petak, 17.4.
17:00 LjUDI IZGUBLjENI U VREMENU (VB 1977) 90′
The People That Time Forgot
ul.  Patrik Vejn (Patrick Wayne), Dag Meklur (Doug McClure)
r. Kevin Konor (Kevin Connor)
19:00 ZVEZDANE STAZE 3: POTRAGA U SVEMIRU (SAD 1984) 105′
Star Trek III: The Search for Spock
ul. Vilijam Šatner (William Shatner), Lionard Nimoj (Leonard Nimoy),
r. Lionard Nimoj (Leonard Nimoy)
21:00 Otvaranje festivala i izložbe plakata: Film iznenađenja
Subota, 18.4.
15:00 BITKA MEĐU ZVEZDAMA (SAD 1980) 100′
Battle Beyond the Stars
ul.  Džordž Pepard (George Peppard), Robert Von (Robert Vaughn)
r. Džimi Murakami (Jimmy T. Murakami)
17:00 IZUM (SAD 2004) 77′
Primer
ul.  Šejn Karut (Shane Carruth), Dejvid Salivan (David Sullivan)
r. Šejn Karut (Shane Carruth)
19:00 DONI DARKO (SAD 2001) 113′
Donnie Darko
ul. Džejk Džilenhol (Jake Gyllenhaal), Džejna Meloun (Jena Malone)
r. Ričard Keli (Richard Kelly)
21:10 POVRATAK U BUDUĆNOST 2 (SAD 1989) 108′
Back to the Future Part II
ul.  Majkl Džej Foks (Michael J. Fox), Kristofer Lojd (Christopher Lloyd)
r. Robert Zemekis (Robert Zemeckis)
Nedelja, 19.4.
16:00 KORALINA I TAJANSTVENI SVET (SAD 2009) 100′
Coraline
ul.  Dakota Fening (Dakota Fanning), Teri Hačer (Teri Hatcher)
r. Henri Selik (Henry Selick)
18:00 PREŽIVELI (AU 1981) 87′
The Survivor
ul. Robert Pauel (Robert Powell), Dženi Agiter (Jenny Agutter)
r. Dejvid Hemings (David Hemmings)
19:45 Promocija knjige: Džejms Herbert predstavlja, Goran Skrobonja
21:00 PACOVI (CA 1982) 80′
Night Eyes
ul.  Sem Grum (Sam Groom), Sara Botsford (Sara Botsford),
r. Robert Klouz (Robert Clouse)
Ponedeljak, 20.4.
18:00 TAJNO ORUŽJE INŽINjERA GARINA (SU 1965)
Giperboloid inženera Garina
ul. Jevgenije Jevstignejev (Evgenij Evstigneev), Vsevold Safonov (Vsevold Safonov)
r. Aleksandar Gincburg (Aleksandr Gincburg)
20:00 STALKER (SU 1979)
Stalker
ul. Aleksandar Kajdanovski (Aleksandr Kajdanovskij), Anatolij Solonjicin (Anatolij Solonicyn)
r. Andrej Tarkovski (Andrej Tarkovskij)
Utorak, 21.4.
17:00 IKARIJA HB1 (CS 1963) 85′
Ikarie XB 1
ul. Zdenek Stepanek (Zdenek Stepanek), František Smolik (Frantisek Smolík)
r. Jindrih Polak (Jindrich Polak)
19:00 TAMNA ZVEZDA (SAD 1974) 80′
Dark Star
ul.  Den O’Benon (Dan O’Bannon), Dre Pahić (Dre Pahich)
r. Džon Karpenter (John Carpenter)
21:00 KONAČNI HORIZONT (SAD, VB 1997) 96′
Event Horizon
ul. Lorens Fišborn (Laurence Fishburne), Sem Nil (Sam Neill)
r. Pol Anderson (Paul W.S. Anderson)
Sreda, 22.4.
17:00 KEŠERN (JP 2004) 142′
Casshern
ul.  Jusuke Iseja (Yusuke Iseya), Kumiko Aso (Kumiko Aso)
r. Kazujaki Kirija (Kazuaki Kiriya)
19:45 Predavanje: Animeapocalypse, predavač: Isidora Vlasak (SAKURABANA)
21:00 UROTSUKIDOĐI: SEKS 3000-TE GODINE (JP 1989) 105′
Chojin densetsu Urotsukidoji
r. Hideki Takajama (Hideki Takayama)
Četvrtak, 23.4.
17:00 FESTIVAL SRPSKOG FILMA FANTASTIKE (160 minuta)
PRIČE IZ GROBA (SER 2011) 15′
ul. Anđela Kosić, Miodrag Radonjić
r. Damir Romanov
ZVEZDA TRI (SER 2009) 15′
ul. Mateja Popović, Nina Lazarević
r. Nebojša Nenadić
DEČAK KOJI JE BIO SUVIŠE NEVIN (SER 2007) 8′
ul. Stefan Bundalo, Lena Bogdanović
r. Danilo Bećković
NEKRO FILM (YU 1992) 13′
Bojan Žirović, Milica Mihajlović
r. Dejan Zečević
ARS LONGA VITA BREVIS (YU 1990) 11′
ul. Marko Stojanović, Suzana Zabrdac
r. Marko Stojanović, Nikola Majdak JR
USKE STAZE (SRJ 1994) 18′
ul. Mirko Babić, Tanja Bošković
r. Oleg Jeknić
PACIJENT NULA (SCG 2003-2006) 14′
ul. Vladimir Ćosić, Marta Vlahović
r. Miroslav Lakobrija
KONCENTRAT (SER 2007) 11′
ul. Rosa Micić, Boka Filipović
r. Marko Milović
DESTRUKTIVNA MITSKA SILA KOJA PROGANjA SRBE (SER 2014) 8′
ul. Miloš, Željko, Sanja
r. Siniša Cvetić
PRIČA O STANOVNICIMA ZIDA (SER 2012) 16′
ul. Tara Kovačević, Paul Ewing
r. Andrej Boka
LAST DROP (SER 2011) 11′
ul. Marija Stojiljković, Stevan Aleksić
r. Miroslav Lakobrija
MOJ KRAJ (SER 2011) 8′
ul. Petrović Ološ, Vladimir Grujić
r. Luka Bursać
GOODBYE TURTLES (SER 2010) 16′
ul. Zoran Đurković, Stanko Milovanović
r. Nikola Pavlović
19:45 Promocija knjige: IZGUBLjENI SVETOVI SRPSKOG FILMA FANTASTIKE, Jovan Ristić i Dragan Jovićević
21:00 ČUDOTVORNI MAČ (J 1950) 98′
ul. Rade Marković, Vera Ilić Đukić
r. Vojislav Nanović

Print Friendly, PDF & Email

Komentari

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *