Festival fantastike: Povratak u bioskop IV

Po četvrti put Jugoslovenska kinoteka i konvencija Beokon ogranizuju festival filmske fantastike pod nazivom „Povratak u bioskop“.

U Muzeju jugoslovenske kinoteke u Kosovskoj od 21. pa do 27. aprila možete pogledati ukupno 22 zanimljiva žanrovska ostvarenja, a čak dvadeset projekcija je sa filmske trake. Pored filmskog programa, posetioce očekuje i izložba grafika Bojana Milojevića — Asteriana, specijalni broj Emitora sa njegovim radovima, kao i predavanja i treibine.

Ulaznice se mogu kupiti na blagajni muzeja Kinoteke po ceni od 150 dinara.

Preporučujemo da kupite i časopis KINOTEKA #4 koji pored filmskog programa Kinoteke za april donosi obilje zanimljivih sadržaja. Vezano za festival u časopisu možete naći i tekstove Nenada Bekvalca i Miloša Petrika. Cena KINOTEKE je 200 dinara, ali uz kupljenu kartu za bioskop je 100 dinara.

emitor491


Program festivala:

petak, 21. april

17:00 BESMRTNA (FR, VB, IT 2004) 102′
Immortel (ad vitam)
ul. Linda Hardi (Linda Hardy), Tomas Krečman (Thomas Kretschmann)
r. Enki Bilal (Enki Bilal)

19:00 Promocija: EMITOR – specijal posvećen radovima Bojana Milojevića – Asteriana

20:00 Otvaranje festivala i izložbe

20:30 PETI ELEMENT (1997) 126′
Le cinquième élément
ul. Brus Vilis (Bruce Willis), Mila Jovović (Milla Jovovich)
r. Luk Beson (Luc Besson)

subota 22. april

14:00 KADA SE SVETOVI SUDARE (SAD 1951) 70′
When Worlds Collide
ul. Ričard Der (Richard Derr), Barbara Raš (Barbara Rush)
r. Rudolf Mejt (Rudolph Mate)

15:30 POSLEDNJA OBALA (SAD 1959) 127′
On the Beach
ul. Gregori Pek (Gregory Peck), Ava Gardner (Ava Gardner)
r. Stenli Kramer (Stanley Kramer)

18:00 Tribina: Trilogija „Prolaz“, Džastin Kronin

19:00 RAT SVETOVA (SAD 1953) 80′
The War of the Worlds
ul. Džin Beri (Gene Barry), En Robinson (Ann Robinson)
r. Bajron Haskin (Byron Haskin)

21:00 DR. STRENDŽLAV (VB 1962) 91′
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
ul. Piter selers(Peter Sellers), Džordž C. Skot(George C. Scott)
r. Stenli Kjubrik(Stanley Kubrick)

nedelja 23. april

14:00 ČUDOVIŠTA PROTIV VANZEMALJACA (SAD 2009) 94′
Monsters vs. Aliens
r. Rob Leterman (Rob Letterman), Konrad Vernon (Conrad Vernon)

16:00 PUT U PRAISTORIJU (CS 1955) 81′
Cesta do praveku
ul. Vladimir Bejval (Vladimír Bejval), Peter Herman (Petr Herrman)
r. Karel Zeman (Karel Zeman)

17:30 FANTASTIČNA PLANETA (FR, CS 1973) 72′
La planete sauvage
r. Rene Lalu (Rene Laloux)

19:30 Tribina: Mange i Anime kao igrane verzije

20:30 AKIRA (JP 1988) 124′
Akira
r. Katsuhiro Otomo (Katsuhiro Ôtomo)

ponedeljak 24. april

17:00 BEKSTVO IZ SREDIŠTA ZEMLJE (HU 1969) 80′
Az idö ablakai
ul. Mikološ Gabor (Miklos Gabor), Beata Teškievič (Beata Tyszkiewicz)
r. Tamaš Fejir (Tamas Fejar)

19:00 PLANETA BURA (SSSR, 1962) 77′
Planeta bur’
ul. Vladimir Jemeljanov (Vladimir Emel’janov), Genadij Vernov (Genadij Vernov)
r. Pavel Klušancev (Pavel Klušancev)

21:00 GOSPODINE VI STE UDOVICA (CS 1970) 98′
Pane, vy jste vdova!
ul. Iva Janzurova (Iva Janzurova), Olg Šoberova (Olga Schoberova)
r. Vaclav Vorliček (Vaclav Vorlicek)

utorak 25. april

17:00 OSVETNIKOVA ZAKLETVA (VB 1980) 90′
Hawk the Slayer
ul. Džek Palans (Jack Palance), Džon Teri (John Terry)
r. Teri Marsel (Terry Marcel)

19:00 GOSPODAR ZVERI (SAD, 1982) 116′
The Beastmaster
ul. Mark Singer (Marc Singer), Tanja Roberts (Tanya Roberts)
r. Don Koskareli (Don Coscarelli)

21:00 GOSPODAR ZVERI 2 (SAD, FR 1991) 104′
Beastmaster 2: Through the Portal of Time
ul. Mark Singer (Marc Singer), Kari Vurer (Kari Wuhrer)
r. Silvio Tabet (Sylvio Tabet)

sreda 26. april

17:00 KING KONG (SAD 1933) 94′
King Kong
ul. Frej Vrej (Fay Wray), Robert Amstrong (Robert Armstrong)
r. Merien C. Kuper (Merian C. Cooper), Ernest B. (Ernest B. Schoedsack)

19:00 PRE MILION GODINA (SAD, VB 1966) 95′
One Million Years B.C.
ul. Rakel Velč (Raquel Welch), Džon Ričardson (John Richardson)
r. Don Čafi (Don Chaffey)

21:00 ZARDOZ (SAD, VB 1973) 95′
Zardoz
ul. Šon Koneri (Sean Connery), Šarlota Rempling (Charlotte Rampling)
r. Džon Burman (John Boorman)

četvrtak 27. april

17:00 DIABOLIK (IT, FR 1967) 88′
Diabolik
ul. Džon Filip Lo (John Phillip Law), Marisa Mel (Marisa Mell)
r. Mario Bava (Mario Bava)

19:00 BARBARELA (FR, IT 1968) 92′
Barbarella
ul. Džejn Fonda (Jane Fonda), Džon Filip Lo (John Phillip Law)
r. Rože Vadim(Roger Vadim)

21:00 FLEŠ GORDON (VB 1980) 110′
Flash Gordon
ul. Sem Džons (Sam J. Jones), Melodi Anderson (Melody Anderson)
r. Majk Hodžis (Mike Hodges)

Print Friendly

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *